twitter.com/ArchKrakowska

Polski Episkopat odnowił akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

W Krakowie w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa księża biskupi ponowili uroczysty akt poświęcenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Przed stu laty, 3 czerwca 1921 roku, księża biskupi dokonali aktu poświęcenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Jezusa. Wtedy też konsekrowano  świątynię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie. [czytaj więcej] 

W piątek, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, księża biskupi ponowili uroczysty akt poświęcenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

– Dzisiaj po 100 latach w nowej rzeczywistości zebrał się polski Episkopat, by nie tylko nawiązać do tamtych wydarzeń, ale by z ogromną nadzieją pośród współczesnych zagrożeń oddać raz jeszcze Polskę Sercu Jezusowemu – mówił ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Przychodzimy z naszym obecnym utrudzeniem i obciążeniem, z naszymi troskami, problemami i grzechami, z naszą ufnością i miłością – mówił w czasie homilii o. dr Jarosław Paszyński, Prowincjał Prowincji Polski Południowej Jezuitów.

– Przychodzimy, aby wyrazić naszą wdzięczność, aby ze skruchą przeprosić za nasze grzechy i zadośćuczynić duchowo naszą miłością za rany zadane Sercu Jezusa, Jego Kościołowi i sobie nawzajem; aby znaleźć pokrzepienie w Jezusowym Sercu – dodał o. dr Jarosław Paszyński SJ.

Uroczysty akt  poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa odczytał ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

„Staje przed Tobą naród i Kościół w Polsce, aby uroczyście ponowić akt oddania się Twojemu Najświętszemu Sercu. Podobnie jak nasi przodkowie u progu niepodległości, tak i my polecamy Ci dzisiaj Kościół i Ojczyznę, dziękując za dar wolności” – brzmi fragment aktu.

Uroczyste ponowienie aktu odbyło się we wszystkich parafiach w Polsce. 11 czerwca przypada także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W obliczu ataków na Kościół i kapłanów nie zapominajmy o modlitwie w ich intencji.

TV Trwam News

drukuj