fot. twitter.com

KEP zaprasza wiernych do modlitwy w domach

Konferencja Episkopatu Polski zaprasza wszystkich wiernych do szczególnej modlitwy w domach. Tegoroczny okres Wielkiego Postu w obliczu zagrożenia epidemicznego jest okazją do odnowienia relacji z Panem Bogiem.

Panująca epidemia koronawirusa zmienia życie ludzkie z dnia na dzień. Jednak ta sytuacja staje się dla  nas wezwaniem, by być bliżej Boga, który nie zapomina o swoich dzieciach – przypomina Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski ks. bp Artur Miziński.

– Tegoroczny Wielki Post jest szczególny. Istotne, żebyśmy wykorzystali ten trudny czas do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę i na pomoc potrzebującym – mówi ks. bp Artur Miziński.

W tym trudnym czasie tej pomocy potrzebują szczególnie osoby starsze, samotne i chore. Ksiądz biskup zachęcił również, aby wszyscy wierni uczestniczyli w transmitowanych Mszach Świętych, drogach krzyżowych czy w internetowych rekolekcjach. Dla tych, którzy mogą wejść do kościoła i adorować przenajświętszy sakrament, drzwi będą otwarte. Msze Święte z kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze codziennie o godzinie 13.30 transmituje Telewizja Trwam.

TV Trwam News

drukuj