pixabay.com

Jasna Góra: 36. Ogólnopolska Pielgrzymka Przewodników Turystycznych

Na Jasną Górę przybędą dziś przewodnicy turystyczni. 36. ogólnopolskiej pielgrzymce przyświeca hasło „Maryjo, bądź nam przewodniczką”.

Ze względu na obowiązujące restrykcje epidemiczne, w uroczystościach weźmie udział jedynie trzydziestu przedstawicieli tego zawodu.

Przewodnicy z całej Polski będą mogli łączyć się duchowo. Msza św. z Kaplicy Cudownego Obrazu będzie transmitowana w mediach publicznych. Eucharystii będzie przewodniczył ks. bp Krzysztof Zadarko.

O tym, jak ważne w tym trudnym dla podwodników czasie pandemii jest wsparcie modlitewne, mówi prezes Koła Przewodników PTTK w Lublinie, Maria Wiśnioch-Filo.

– W tym szczególnym okresie my, przewodnicy turystyczni, będziemy prosić o duchowe wsparcie, o siłę, żebyśmy mogli przetrwać ten trudny czas, żebyśmy mogli znaleźć nowe formy dotarcia do naszych turystów, którzy tęsknią za nami. Cały czas staramy się być w pobliżu tych osób, które chcą poznawać historię naszego regionu – zaznacza Maria Wiśnioch-Filo.

Przewodnicy będą też uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Pierwsza pielgrzymka przewodników turystycznych odbyła się w 1984 r.

RIRM

drukuj