fot. Monika Tomaszek

„Ja Jestem” – Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji czystości dla młodzieży i małżeństw

W październiku rusza II edycja ogólnopolskiej akcji modlitewnej „Ja Jestem”. Głównym celem jest modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o łaskę czystości dla małżeństw i młodzieży. Patronami wydarzenia, które potrwa cały miesiąc, są bł. Rodzina Ulmów oraz bł. Karolina Kózkówna.

Z inicjatywą modlitwy o czystość wychodzi „Ruch Czystych Serc” oraz czasopismo „Trwajcie w miłości”. Dzieło jest kontynuacją ogólnopolskiej modlitwy „Młodzi za Jezusem”, której celem jest modlitwa o czystość dla młodzieży i małżeństw oraz ukazanie realnego działania Pana Jezusa w czasie Adoracji.

– Pragniemy zaprosić do Miłości, którą jest sam Pan Jezus i którą dzieli się z nami w intymny i mistyczny sposób, kiedy trwamy wpatrzeni w Najświętszy Sakrament. Czujemy się wezwani do modlitwy o czystość przez samego Pana Jezusa, który mówił do sługi Bożej Rozalii Celakówny: „Popatrz, moje dziecko, jak strasznie Mnie ranią grzechy nieczyste! Jaką straszną boleść zadają Mi te dusze!” oraz Maryję, która mówiła w Fatimie: „Najwięcej ludzi do piekła idzie przez grzechy nieczyste”. Intencją Boga nie jest wzbudzanie w nas lęku, ale chronienie nas, ponieważ Bóg tak mocno nas ukochał, iż największym Jego cierpieniem jest cierpienie człowieka. Grzech to największe cierpienie i człowieka, i Boga – wskazują koordynatorzy wydarzenia „Ja Jestem”.

Aby włączyć się w akcję wystarczy poświęcić chociaż jedną godzinę w październiku na trwanie przed Najświętszym Sakramentem. Chodzi o zachowanie modlitewnej ciągłości przez cały miesiąc. [zapisz się tutaj] 

– Zmartwychwstały Pan, Jezus Chrystus, jest rzeczywiście obecny w Eucharystii. Pragnie swoją miłością docierać do serc wszystkich ludzi. Jego miłość podnosi z największych upadków, leczy najboleśniejsze rany. Ale Pan Jezus potrzebuje ciebie, żeby przez twoje serce Jego miłość stawała się obecna w tym środowisku, w którym jesteś – podkreśla ks. Mieczysław Piotrowski, redaktor naczelny „Trwajcie w miłości”.

W każdą sobotę na stronie „Ja Jestem” [tutaj] będą publikowane filmy formacyjne i świadectwa o Adoracji Najświętszego Sakramentu. Z kolei w ostatnią sobotę października odbędzie się dzień skupienia dla osób biorących udział w wydarzeniu.

 

 

radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl