fot. flickr.com

Dzień Modlitwy i Postu w intencji pokoju w najbardziej zapalnych punktach Afryki

W całej Polsce obchodzony jest dziś Dzień Modlitwy i Postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. To odpowiedź Konferencji Episkopatu Polski na apel Ojca Świętego Franciszka.

O modlitwę za Demokratyczną Republikę Konga i Południowy Sudan, kraje od lat nękane konfliktami zbrojnymi i wojną, zaapelował do całego Kościoła, a także do wyznawców innych religii 4 lutego podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek.

W wydanym komunikacie ksiądz biskup Jerzy Mazur przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji pisze o walce jaka trwa w tych krajach, walce o wpływy polityczne, społeczne i gospodarcze.

Są to kraje dotknięte korupcją, wyzyskiem najsłabszych grup społecznych oraz przestępczością. Trwa w nich walka między grupami wpływów o podział zysków z eksploatacji bogactw naturalnych. Miejscowa ludność żyje w poczuciu zagrożenia, niestabilności społecznej oraz niesprawiedliwości – akcentuje ks. bp Jerzy Mazur.

Tym samym przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji zachęca nas by odpowiedzieć na prośbę papieża i modlić się w intencji pokoju.

Upraszajmy w ten sposób pokój dla całego świata, a zwłaszcza dla ludzi udręczonych niepewnością, wyzutych z nadziei na poprawę losu i pokój. Okażmy się solidarni z tymi, którzy cierpią uwikłani w działania wojenne. Niech nasza modlitwa i post staną się jałmużną wielkopostną dla tych, którzy potrzebują pomocy – podkreśla Ksiądz Biskup.

Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji przypomina także, że polscy misjonarze pracujący w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie wspierają duchowo i materialnie ofiary walk.

TV Trwam News/RIRM

drukuj