fot. https://www.niedziela.pl/artykul/67064

Beatyfikacja założyciela Salwatorianów

Ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan, założyciel zgromadzeń zakonnych Salwatorianów i Salwatorianek, został włączony do grona błogosławionych. Msza św. beatyfikacyjna sprawowana była w Bazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie.

 

Na ten dzień cała rodzina salawatoriańska czekała z wielką radością i niecierpliwością. Proces beatyfikacyjny ich założyciela ojca Franciszka Jordana toczył się od 1942 roku. W sobotę Czcigodny Sługa Boży został wyniesiony do chwały ołtarzy jako błogosławiony.

Uroczystej Mszy św. beatyfikacyjnej w Bazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie przewodniczył ks. kard. Angelo De Donatis. W homilii papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej mówił o przesłaniu i duchowości ojca Franciszka Jordana, który przez całe swoje życie pragnął, aby wszyscy ludzie poznali Boga.

Mimo upływu ponad 140 lat wciąż aktualne jest zdanie o. Franciszka Jordana, które zapisał w „Dzienniku Duchowym” w dniu przyjęcia święceń kapłańskich: „To, czego ludziom najbardziej brakuje, to poznać Boga”.

Jednym z ważnych wydarzeń, które przyspieszyły dzień beatyfikacji ojca Franciszka, był cud, który zdarzył się w Jundiai w Brazylii w 2014 roku, gdzie młode małżeństwo Gisele i Fernando spodziewało się dziecka. Radość rodziców zakłóciła diagnoza lekarzy. Dziecko miało urodzić się z nieuleczalną chorobą kości – dysplazją szkieletową. Para należała do grupy świeckich salwatorianów. Zrozpaczeni zdecydowali się szukać ratunku w niebie. Modlili się o wstawiennictwo do ojca  Franciszka Jordana. 8 września 2014 roku przyszło na świat ich całkowicie zdrowe dziecko. Poród odbył się dokładnie w rocznicę śmierci ojca Franciszka Jordana.

TV Trwam News

drukuj