Aplikacja dla bierzmowanych

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania może teraz skorzystać ze specjalnej aplikacji. Jej twórcy wskazują, że projekt pozwala bliżej poznać Ducha Świętego.

Aplikacja Pentecost ma pomóc dotrzeć do młodych.

– Pomysł na aplikację pojawił się z tego, że sam prowadzę przygotowania do bierzmowania w mojej parafii, prowadzę małą grupkę i z zawodu jestem informatykiem – wytłumaczył Krzysztof Płachno, twórca aplikacji.

Platforma zawiera materiały formacyjne „Życie na 100%. Spotkania w Duchu Świętym”. To cykl 16 katechez wydanych przez wydawnictwo św. Stanisława.

– Każda katecheza zawiera treści, które można wygłosić do większej liczby osób, ale też konspekty do przeprowadzenia w małych grupach – poinformowała Barbara Paprot z wydawnictwa św. Stanisława.

Aplikacja działa od dwóch lat, jednak od września zmieniła się forma.

– Prowadzący mógł wysyłać swojej grupie wiadomości, widział, kto odczytuje te wiadomości, uczestnicy mogli odpowiadać na nie. Od tego roku od września, startują w ramach aplikacji materiały, przygotowania do bierzmowania, co pozwala, aby treści, które są omawiane na spotkaniach, mogły potem być odświeżane w ciągu tygodnia, do następnego spotkania – wyjaśnił  Krzysztof Płachno, twórca aplikacji.

Do każdej katechezy przygotowane są dwa filmy – wprowadzający i podsumowujący dany temat. Ten ostatni trafia do każdego uczestnika po zakończeniu spotkania.

– Te filmy opatrzone są w pytania o przemyślenia, o opinie. Uczestnik przez aplikację wysyła odpowiedzi prowadzącemu – powiedziała Barbara Paprot.

Co ważne, te odpowiedzi widzi tylko prowadzący. 

TV Trwam News

drukuj