fot. twitter.com/EpiskopatNews

37. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

Pod hasłem „Pójdźcie do Józefa” rozpocznie się dziś Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Spotkanie zakończy się jutro. „Rodzina powinna być centrum zaangażowania oraz troski w każdej rzeczywistości duszpasterskiej i kościelnej” – czytamy w zaproszeniu skierowanym do rodzin.

Po raz 37. do stóp Pani Jasnogórskiej przybędą dziś małżeństwa i rodziny z całego kraju. [czytaj więcej]  Ich tegoroczna pielgrzymka stanowi centralny punkt obchodów przeżywanego Roku św. Józefa i Roku Rodziny „Amoris Letitia”.

„Chcemy przez to podkreślić niezastąpioną rolę rodziny oraz znaczenie więzi wspólnotowych między rodzinami. Rodzina powinna być centrum zaangażowania oraz troski w każdej rzeczywistości duszpasterskiej i kościelnej” – czytamy w zaproszeniu skierowanym do rodzin.

Troska o wspólnotę małżeńską i rodzinną jest dziś szczególnie potrzebna – zwraca uwagę ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

– Dzisiaj, kiedy żyjemy w świecie, w którym rodzina poddana jest bardzo wielu próbom, a także niestety dosyć często instytucja rodziny poddawana jest pewnym atakom ze strony różnych sił rodzinie nieprzyjaznych. Myślę, że to będzie wydarzenie wspierające wszystkich, którzy dzisiaj także po chrześcijańsku chcą budować nasze polskie rodziny, a zarazem przyszłość naszego kraju – podkreśla ks. Leszek Gęsiak SJ.

Spotkanie na Jasnej Górze, któremu przyświecać będą słowa „Pójdźcie do Józefa”, zainauguruje Msza św. o godz. 15.30 w kaplicy Matki Bożej w intencji Ojczyzny, której przewodniczył będzie ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej i przewodniczący Rady ds. Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski.

Po Eucharystii zaplanowano Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich oraz modlitwę apelową. Z kolei jutrzejszy (drugi dzień pielgrzymki) o godz. 9.00 rozpocznie blok wykładów poświęconych małżeństwu i rodzinie. Następnie w ich intencji odmówiona zostanie modlitwa różańcowa.

Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Szczycie Jasnogórskim o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia, ordynariusza Archidiecezji Łódzkiej. Podczas Eucharystii nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, a także zawierzenie Królowej Polski wspólnot małżeńskich i rodzinnych.

TV Trwam News

drukuj