(fot.PAP)

25 rocznica wizyty Jana Pawła II w Niemczech

W Sanktuarium Maryjnym w Kevelaer w Niemczech odbędą się główne uroczystości upamiętniające 25 rocznicę wizyty w tym kraju Jana Pawła II.  Do Kevelaer udał się ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 10:00. W Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta pontyfikalna, której przewodniczyć będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz. W homilii, ks. kard. Stanisław Dziwisz nawiąże do słów Jana Pawła II wypowiedzianych w czasie inauguracji pontyfikatu – powiedział ks. prof. Jan Machniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

– Ks. kard. wygłosi homilię na temat: „Powiedzcie małodusznym odwagi. Nie bójcie się”. Ks. kard. chce nawiązać w ten sposób do słów Ojca Św. wypowiedzianych w czasie inauguracji pontyfikatu: „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Będzie to również modlitwa szczególna w dniu Wszystkich Świętych, kiedy Kościół cieszy się radością tych którzy osiągnęli już szczęście wieczne – dodaje ks. prof. Jan Machniak.

Po uroczystościach, ks. kardynał spotka się z władzami miasta Kevelaer. Będzie to spotkanie z przedstawicielami wspólnoty niemieckie. Ks. Kardynał chce podczas tego spotkania przybliżyć postać Jana Pawła II, jako wzór do naśladowania – mówi ks. prof. Jan Machniak.

– Będzie mówił o drodze Jana Pawła II do świętości. Szczególnie chodzi o to, żeby pokazać małym dzieciom i młodzieży Ojca Św. jako młodego chłopca z Wadowic. Młodego chłopca, który odważnie idzie za powołaniem, realizuje je i potem dzieli się tą swoją radością spotkania z Jezusem, z innymi – powiedział ks. prof. Jan Machniak.

Wypowiedź ks. prof. Jana Machniaka:

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj