fot. PAP/Tomasz Wiktor

Zmiany w składzie prezydium Sejmiku Śląskiego oraz sejmikowych komisji

Radni zmienili skład prezydium Sejmiku Śląskiego. Podczas nadzwyczajnej sesji odwołana została dotychczasowa wiceprzewodnicząca, Beata Kocik z PiS. Na te funkcje wybrano Urszulę Koszutską z KO oraz Rafała Porca z Lewicy.

W Sejmiku Śląskim radni dokonali zmiany w składzie prezydium. O odwołanie radnej Prawa i Sprawiedliwości Beaty Kocik zawnioskował m.in. marszałek woj. śląskiego, Jakub Chełstowski, do niedawna jej partyjny kolega. Uzasadnił ten krok „wyczerpaniem się formuły politycznej”.

W środę zmieniono także składy sejmikowych komisji. W większości z nich dotychczasowych przewodniczących z PiS zastąpili radni Koalicji Obywatelskiej.

Wydarzenia ostatnich tygodni w Sejmiku Śląskim pokazują, że opozycja jedno mówi, a drugie robi – ocenił minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Wójcik. Polityk zwrócił uwagę, że nie ma tu żadnego demokratycznego stylu rządzenia, o którym tyle mówi m.in. KO.

– Jest odwoływanie wszystkich ludzi, którzy związani byli z dotychczasowym obozem władzy. Tak naprawdę to zaprzeczenie ich słowom sprzed dwóch tygodni, bo oni mówili co innego. Mówili, że chcą współpracować. Proszę sobie zobaczyć nawet stenogramy wystąpień pana Gzika, który został przewodniczącym sejmiku, który obiecywał, że będzie współpracował z dotychczasową władzą, z formacjami, które rządziły – z Solidarną Polską i Prawem i Sprawiedliwością. To jest absolutne kłamstwo. Jestem tylko zdziwiony, że to akurat on, bo jest profesorem i jego słowo powinno być coś warte. Praktyka polega na tym, że wycina się wszystkich ludzi. In vitro jest doskonałym przykładem, że można kilka tygodni temu głosować przeciwko programowi, a wczoraj głosować za programem. Zrobili to ci ludzie, którzy przeszli na stronę opozycji, w tym pan Chełstowski – mówił minister Michał Wójcik.

Prawo i Sprawiedliwość straciło większość w Sejmiku śląskim na sesji w listopadzie, po tym jak marszałek Jakub Chełstowski utworzył klub „Tak! Dla Polski” i z trójką innych dotychczasowych radnych PiS głosował razem z opozycją.

Tymi głosami wybrano wówczas m.in. nowego przewodniczącego sejmiku, Marka Gzika z KO i nowy zarząd województwa.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl