Zachmurzenie duże z przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, przeważający obszar kontynentu znajduje się pod wpływem niżów, jedynie od wschodniej Skandynawii przez Europę środkowo-wschodnią po południowo-wschodnią rozciąga się obszar podwyższonego ciśnienia.

Przez obszar Polski z zachodu na wschód będzie się przemieszczać zatoka związana z niżem znad północnego Atlantyku i układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napłynie ciepła i wilgotna, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 997 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami postępującymi od zachodu. Okresami opady deszczu, możliwe burze.

Temperatura maksymalna od 13 st. na północnym wschodzie do 19 st. w centrum i do 22 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie porywisty, z kierunków zachodnich, na wschodzie kraju początkowo z kierunków południowych. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. We wschodniej połowie kraju zanikające opady deszczu, słabe opady deszczu również miejscami na południu. Na północy, wschodzie i miejscami w centrum lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna od 5 st. na północnym wschodzie do 9 st. w centrum i do 12 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Na zachodzie miejscami burze z opadami deszczu do 15 mm, lokalnie możliwy grad.

Temperatura maksymalna od 17 st. miejscami na wschodnim wybrzeżu, 20 st. na północnym wschodzie do 25 st. w centrum i 27 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu miejscami porywisty, z kierunków południowych. W rejonach burz porywy wiatru do 75 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Możliwa burza. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy do 60 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią mgły, ograniczające widzialność do 300 m.

Temperatura minimalna 9 st. Wiatr słaby, południowy. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

PAP/RIRM

drukuj