fot. gdank.uw.gov.pl

Wojewoda Pomorski skarży Model na rzecz Równego Traktowania

Wojewoda Pomorski skarży do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego uchwałę Rady Miasta Gdańska wprowadzającą kontrowersyjny Model na rzecz Równego Traktowania.

Wojewoda Pomorski nie zdecydował się na zastosowanie rozstrzygnięcia nadzorczego, które potwierdziłoby nieważność uchwały Rady Miasta Gdańska wprowadzającej Model na rzecz Równego Traktowania. Apelowali o to mieszkańcy Gdańska, zaniepokojeni rodzice oraz środowiska katolickie. Wojewoda Dariusz Drelich chce jednak, by w sprawie uchwalenia kontrowersyjnego dokumentu wypowiedział się Wojewódzki Sąd Administracyjny.

– Skarga na tę uchwałę aktualnie jest konstruowana wraz z uzasadnieniem i zostanie w jak najszybszym czasie złożona do Rady Miasta Gdańska, która jest zobowiązana przekazać ją do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku. Zaskarżone zostaną niektóre zapisy tej uchwały – powiedziała Koordynator Biura Wojewody Pomorskiego Paula Poniewierza.

Tryb skargowy nie zablokuje realizacji uchwały Rady Miasta Gdańska.

– Dopiero wiążące będzie postanowienie sądu w tej sprawie – dodała.

Przeciwnicy Modelu na Rzecz Równego Traktowania podkreślają, że dokument jest niezgodny z polskim prawem, m.in. konstytucją oraz wieloma ustawami, w tym ustawą o samorządzie gminnym. Szkodliwy dokument promuje ideologię Gender oraz daje środowiskom LGBT specjalne przywileje w Gdańsku. Łącznie z możliwością indoktrynacji dzieci w szkołach. Model na Rzecz Równego Traktowania uderza również w Kościół katolicki i swobodne wyznawanie wiary w przestrzeni publicznej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj