fot. PAP/EPA

Włochy: Liga Salviniego zbiera podpisy przeciwko godzinie policyjnej

W obchodzone w niedzielę we Włoszech Święto Wyzwolenia współrządząca prawicowa Liga rozpoczęła zbieranie podpisów pod petycją o zniesienie godziny policyjnej wprowadzonej przez poprzedni rząd w zeszłym roku w związku z epidemią koronawirusa i utrzymanej przez gabinet Mario Draghiego.

Godzina policyjna obowiązuje od jesieni, od 22.00 do 5.00. Pozostanie także po złagodzeniu restrykcji w większości regionów kraju, począwszy od poniedziałku.

„W Dniu Wyzwolenia Liga w akcji na rzecz przywrócenia praw, pracy i wolności Włochom” – ogłosił lider ugrupowania Matteo Salvini.

Poinformował, że w ciągu kilku godzin pod internetową petycją „Nie dla godziny policyjnej” podpis złożyło ponad 20 tysięcy osób.

Minister zdrowia, Roberto Speranza, powiedział w telewizji RAI, odnosząc się do polemik wokół utrzymania godziny policyjnej, że „jej wejście w życie o 22.00 pozwala nam ograniczyć mobilność i jest to decyzja podjęta przez rząd w ramach prewencji”.

„Jutro robimy krok naprzód i dajemy sygnał ożywienia, a potem będziemy monitorować sytuację z tygodnia na tydzień” – dodał.

„Jeśli będą warunki, będę najszczęśliwszy ze wszystkich, gdy będę mógł zrobić następne kroki w sprawie godziny policyjnej i innych norm” – zapewnił szef resortu zdrowia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl