fot. flickr.com

W Wigilię 9 ofiar i 76 rannych w wypadkach drogowych

W Wigilię polska policja odnotowała 60 wypadków drogowych. W ich wyniku zginęło 9 osób, a 76 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 163 pijanych kierowców – informuje Komenda Główna Policji. Do tragedii na drodze doszło m.in. w Kobyłce i w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Od piątku przez całe święta Bożego Narodzenia codziennie nad bezpieczeństwem, m.in. na drogach, czuwa 10 tys. policjantów,

W Wigilię na polskich drogach w 60 wypadkach zginęło 9 osób, a 76 zostało rannych. Policji udało się zatrzymać 163 nietrzeźwych kierowców. Porównywalną liczbę wypadków – 58 – odnotowano w zeszłym roku. W ubiegłą Wigilię liczba ofiar na drogach wyniosła 5, a poszkodowanych było 81.

Tego roku, w wigilijną noc do tragedii doszło w Kobyłce i w Ostrowcu Świętokrzyskim. W Kobyłce w woj. mazowieckim samochód śmiertelnie potrącił na przejściu dla pieszych trzy kobiety wracające z pasterki. 22-latek kierujący autem był trzeźwy. W Ostrowcu samochód wjechał w dwie powracające z kościoła kobiety – jedna z nich zmarła. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, jednak po dwóch godzinach zgłosił się na policję. Jak się okazało, był nietrzeźwy.

Dzień wcześniej, w sobotę miało miejsce 110 wypadków drogowych, w wyniku których śmierć poniosło 10 osób, a 124 zostało rannych. Tego dnia policja zatrzymała 206 nietrzeźwych kierowców. Największy ruch spodziewany jest 25 i 26 grudnia. Policjanci apelują do pieszych i kierowców o ostrożność.

W 2016 roku w czasie trzech świątecznych dni w 183 wypadkach zginęło 30 osób, a 229 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 664 pijanych kierowców.

PAP/RIRM

drukuj