Wielkopolskie. Śmierć żołnierza w jednostce wojskowej w Lesznie

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmiertelnego postrzelenia się żołnierza w 4. Zielonogórskim Pułku Przeciwlotniczym w Lesznie. Zdarzenie miało miejsce w środę przed południem.

Zastępca prokuratora okręgowego do spraw wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu mjr Wojciech Skrzypek poinformował w środę PAP, że wstępne ustalenia wskazują na to, że podoficer mógł targnąć się na życie.

Podał, że do zdarzenia doszło w środę przed południem, po objęciu służby przez żołnierza. Podoficer miał strzelić do siebie z broni służbowej.

Prokuratura nie podaje na razie szerszych informacji na temat okoliczności sprawy. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli żołnierze z oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl