fot. flickr.com

Wielkopolskie: Policjanci z Pleszewa zabezpieczyli 2 kg narkotyków

Policjanci z wielkopolskiego Pleszewa przechwycili ponad 2 kilogramy środków odurzających. Dwóch z czterech zatrzymanych mężczyzn tymczasowo aresztowano – poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik prasowy pleszewskiej policji Monika Kołaska.

Na policję w Pleszewie 13 lutego zgłosili się rodzice ze swoją 15-letnią córką, u której znaleźli amfetaminę. Jeszcze tego samego dnia – jak powiedziała rzecznik prasowy Monika Kołaska – policjanci wytypowali mężczyznę, który dostarczył nieletniej narkotyk. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gminy Czermin w powiecie pleszewskim.

W miejscu zamieszkania podejrzanego policjanci znaleźli marihuanę, amfetaminę, metamfetaminę i tabletki ekstazy. Przeszukanie to zakończyło się zatrzymaniem 18-latka i jego 34-letniego współlokatora.

Podczas śledztwa kryminalni ustalili kolejne osoby mogące mieć związek z przestępczym procederem.

Zatrzymano dwóch kolejnych mężczyzn w wieku 36 i 37 lat. W ich mieszkaniach znaleziono łącznie ponad dwa kilogramy narkotyków i przedmioty służące do ich dystrybucji – wagi, młynki i woreczki strunowe.

Funkcjonariusze zabezpieczyli także znaczną ilość pieniędzy, „co do których zachodzi podejrzenie, iż mogą pochodzić z przestępczego procederu” – wyjaśniła Monika Kołaska.

36 i 37-latek lat usłyszeli prokuratorskie zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków narkotycznych, starszy z nich odpowie dodatkowo „za udzielenie narkotyków”. Mężczyźni trafili do aresztu na trzy miesiące.

Aresztowanym oraz 34-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Natomiast 18-latek usłyszał zarzut nieodpłatnego udzielenia substancji odurzających osobie nieletniej, za co grozi do 8 lat więzienia.

O losie 15-latki zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

PAP/RIRM

drukuj