Warszawa: Na UKSW zainaugurowana zostanie działalność nowej jednostki badawczej

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zainaugurowana zostanie działalność nowej jednostki badawczej – Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii.

Pod hasłem „Kierunek Innowacje” w kampusie uczelni odbędzie się późnym popołudniem spotkanie środowisk naukowych i biznesowych. Konferencja wpisuje się w otwarcie „ekosystemu współpracy UKSW z gospodarką”.

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokona rektor Uniwersytetu  ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński. W planie jest też podpisanie umów o współpracy m.in. z Polskim Towarzystwem Informatycznym.

Ks. Zenon Hanas, dyrektor Kancelarii Rektora UKSW i przełożony pallotyńskiej prowincji Chrystusa Króla wyjaśnia zasady funkcjonowania nowopowstającej jednostki badawczej.

Jest to takie forum, w którym będzie ożywiana współpraca pomiędzy podmiotami życia gospodarczego oraz życiem akademickim, a szczególnie życiem naszych naukowców – badaczy. Ponieważ uniwersytety mają także służyć rozwojowi gospodarki, rozwojowi społeczeństwa i mogą wprowadzać pewne nowe inicjatywy, wprowadzać innowację, więc ten kontakt ze światem biznesu jest niezwykle istotny i dla tego naszym zamysłem jest to, żeby z jednej strony stworzyć przestrzeń takich spotkań pomiędzy przedstawicielami świata biznesu i świata badawczego, a z drugiej strony, żeby z tej współpracy powstawały nowe infrastruktury, które będą prowadziły dalsze badania – mówił ks. Zenon Hanas.

Podczas spotkania środowisk nauki i biznesu na UKSW zaprezentowany zostanie też trzeci kampus Uczelni w Dziekanowie Leśnym. Ponadto uczestnicy konferencji będą mogli zwiedzić infrastrukturę laboratoryjną Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii UKSW.

 

RIRM

 

drukuj