PAP/Marcin Bielecki

W weekend szef PiS z wizytą w Chełmie, premier – na Śląsku

W najbliższy weekend politycy Prawa i Sprawiedliwości będą kontynuować objazd po kraju; prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę odwiedzi Chełm, a premier Mateusz Morawiecki Siemianowice Śląskie – wynika z informacji PAP uzyskanych w sztabie wyborczym PiS.

Politycy partii zainaugurowali objazd po kraju w miniony weekend podczas pikniku w gminie Gózd na Mazowszu. Wcześniej natomiast, w sobotę, prezes PiS zaprezentował „jedynki” list partii w najbliższych wyborach do Sejmu. Kaczyński będzie na czele listy w okręgu warszawskim, premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach. W okręgu podwarszawskim „jedynką” został szef MON Mariusz Błaszczak, wicepremier Jacek Sasin w Chełmie, wicepremier i szef resortu kultury Piotr Gliński w Łodzi, a szef KPRM Michał Dworczyk w Wałbrzychu.

W ramach podróży po kraju w najbliższą sobotę prezes PiS w południe odwiedzi Chełm (woj. lubelskie). W niedzielę premier złoży wizytę w Siemianowicach Śląskich, natomiast była premier, obecnie europosłanka PiS Beata Szydło odwiedzi Tokarnię (woj. świętokrzyskie).

Politycy PiS przygotowują obecnie również program wyborczy, który ma być gotowy na przełomie sierpnia i września, przed rozpoczęciem kampanii i inaugurującą ją konwencją wyborczą.

Ponadto – jak dowiedziała się PAP – z poszczególnych okręgów spłynęły już propozycje pełnych list wyborczych, które będą analizowane przez komitet polityczny PiS w tym tygodniu.

PAP/RIRM

drukuj