fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

W Szczecinie rozpoczyna się Forum Charyzmatyczne

W szczecińskiej Netto Arenie rozpocznie się dziś trzydniowe Forum Charyzmatyczne. Przyświeca mu hasło: „Otrzymajcie Jego Moc”. Jest to forma rekolekcji skierowanych do każdego i organizowana tuż przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Cechą szczecińskiego Forum będzie uwielbienie Boga przez Niepokalane Serce Maryi.

Na spotkanie składać będą się wspólna modlitwa, śpiew czy konferencje głoszone m.in. przez księży Dominika Chmielewskiego i Piotra Pawlukiewicza.

Chcemy wskazywać tu na wielką rolę Ducha Świętego w naszym życiu – podkreślił dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej ks. dr Piotr Skiba.

– Mówi Słowo Boże: „Otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami”, dlatego podczas Forum będziemy rozważać temat Ducha Świętego, Jego mocy, Jego darów, charyzmatów i owoców w naszym życiu osobistym i zawodowym. To Forum zbiega się z 40. rocznicą wizyty Jana Pawła II w Polsce, pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny, kiedy to Papież Polak na dawnym Placu Zwycięstwa powiedział: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi” – zaznaczył kapłan.

W Forum Charyzmatycznym w Szczecinie będą uczestniczyć wierni przybyli z wielu regionów Polski, a także z zagranicy m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Irlandii, Islandii czy Szwecji.

Modlitewne spotkanie potrwa do niedzieli. Patronat medialny nad inicjatywą objęło Radio Maryja.

RIRM

drukuj