PAP/Marcin Gadomski

W Stężycy odbył się kolejny piknik „Dobry czas dla Polski” organizowany przez PiS

Dialog z wyborcami w rodzinnej atmosferze – to główny cel pikników rodzinnych organizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość. W niedzielę na piknik w Stężycy na Pomorzu przyjechał premier Mateusz Morawiecki.

„Dobry czas dla Polski” – to hasło przyświeca rodzinnym piknikom organizowanym przez PiS. Cel to dialog z Polakami w rodzinnej atmosferze – mówił wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

– Słuchać również, bo warto również słuchać ludzi, czego jeszcze powinniśmy się dotknąć, jakich spraw podjąć się w najbliższych latach, jeśli oczywiście wyborcy pozwolą nam sprawować rządy dalej – zaznaczył Jarosław Sellin.

W niedzielę rodzinna atmosfera panowała na pikniku w Stężycy na Pomorzu. Zabawie towarzyszyły kaszubskie śpiewy, tańce, stroje i kulinaria.

– Nasze koło to jest z prapradziada; wszystko to się powiela – mówiła pani Halina z Koła Gospodyń Wiejskich z Klukowej Huty.

Wsparcie lokalnej kultury to ważny element naszego programu – podkreślał premier Mateusz Morawiecki.

– Łączenie tego, co najlepsze z przeszłości, z tym, do czego dążymy – do Polski dostatniej, do Polski, gdzie europejskość rozumiemy jako konkret, jako wysokie zarobki, a nie eksperymenty kulturowe czy obyczajowe – akcentował szef rządu.   

Wspieranie kultury ma swoje odzwierciedlenie w konkretnych programach.

– Uruchomiliśmy specjalny program dotacyjny, grantowy, który nazwaliśmy „EtnoPolska”. Jest to najbardziej ambitny program w historii III RP, który dedykowany jest właśnie kulturze lokalnej, kulturze ludowej, ale to także specjalny program, dedykowany Kołom Gospodyń Wiejskich, bo przecież w KGW dzieje się bardzo dużo, jeżeli chodzi o obszar kultury – zaznaczył Jarosław Sellin.

Do tego dochodzi program wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych na organizowanie imprez kulturalnych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl