fot. flickr.com

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane możliwe przelotne opady deszczu

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia oraz częściowo Centralna znajdować się będzie pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże.

Nad Polską Wschodnią dominować będzie stopniowo słabnący klin wyżowy, zaś od zachodu nasuwać się będzie zatoka niżowa z frontem okluzji. Napływać będzie z zachodu nieco cieplejsze i bardziej wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i północy oraz krańcach południowych i wschodnich wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Po południu miejscami w zachodniej połowie kraju oraz w Tatrach burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. C na Pomorzu Zachodnim i krańcach południowo-wschodnich do 27 st. C na Opolszczyźnie i południu Wielkopolski, chłodniej miejscami nad morzem i w dolinach karpackich: od 19 st. C do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków południowych i zachodnich. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy na wschodzie kraju na ogół bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura minimalna od 10 st. C na północnym wschodzie do 15 st. C na zachodzie i 16 st. C nad morzem; na obszarach podgórskich Karpat około 9 st. C. Wiatr na ogół słaby, zmienny, w czasie burz silniejszy, w porywach do 70 km/h.

PAP

drukuj