fot. flickr.com

W środę na północy, w centrum i wschodzie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów

Jak informuje IMGW, nad Europą wschodnią dominują wyże, nad pozostałą częścią kontynentu niże.

Polska znajdzie się na skraju rozległego wyżu znad Rosji, jedynie na południowym zachodzie zaznaczy się wpływ płytkiego niżu znad Czech. Pozostaniemy w napływającym z południa ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie wyniesie 1010 hPa i będzie powoli spadać.

W środę na południu zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Słabe opady deszczu na zachodzie kraju oraz Pomorzu Gdańskim, Kaszubach i Kujawach. Początkowo na północy, w centrum i wschodzie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, w ich zasięgu zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 7 st. C, 8 st. C na zachodzie i północy do 12 st. C, 13 st. C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Na północy oraz południu opady deszczu. Wysoko w Tatrach opady śniegu.

Miejscami na Pomorzu oraz w kotlinach sudeckich możliwe mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 3 st. na Podhalu i 4 st. C w kotlinach górskich i miejscami na północy do 8 st. C w centrum oraz na południowym wschodzie. Nieco cieplej tylko na Pomorzu Wschodnim, od 9 st. C do 10 st. C. Wiatr umiarkowany, na północy miejscami porywisty, południowo-wschodni i wschodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 60 km/h.

PAP

drukuj