Fot. sxc.hu

W sądzie okręgowym w Tarnowie zostanie przywrócony wydział gospodarczy. To ważna informacja dla przedsiębiorców z regionu

W Sądzie Okręgowym w Tarnowie zostanie przywrócony wydział gospodarczy. To ważna informacja dla mieszkańców, ale przede wszystkim dla przedsiębiorców z regionu. Dzięki tej decyzji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, nie będą oni musieli już jeździć do Krakowa, aby załatwić sprawy. Tarnowski wydział gospodarczy ma ruszyć od stycznia przyszłego roku.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś wskazał, że taka decyzja to nie tylko ułatwienie dla mieszkańców, ale także przywracanie prestiżu dawnym miastom wojewódzkim.

– To jest kwestia tego, żeby coś, co kiedyś „było zwijane” – przywracać. W tym przypadku przenoszono obsługę pod względem gospodarczym; w tej chwili sprawuje ją Kraków. Wydział gospodarczy zostanie utworzony decyzją ministra sprawiedliwości. W Tarnowie rozpoczynają się przygotowania, wydział mógłby być utworzony we wrześniu, jeśli będzie wola panów prezesów – mówił wiceminister sprawiedliwości.

Kierownictwo Sądu Okręgowego w Tarnowie zapewnia, że wie jak wydział gospodarczy może funkcjonować, ponieważ już kiedyś w tym sądzie był. Zwrócono też uwagę, że obecnie w Krakowie na pierwszą rozprawę w wydziale gospodarczym trzeba czekać kilka miesięcy. W Tarnowie będzie to znacznie krótszy czas.

O przywrócenie tarnowskiego wydziału zabiegali posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Zapowiedzieli także, że w tym mieście powstanie kuratorski ośrodek pracy z młodzieżą.

RIRM

 

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl