fot. Małgorzata Lewicka

W Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu, lokalnie śniegu z deszczem

Jak informuje IMGW, nad Europą dominował będzie rozbudowujący się wyż znad Skandynawii, jedynie krańce zachodnie kontynentu oraz Europa Wschodnia znajdą się w zasięgu niżów znad północnego Atlantyku oraz wschodniej Ukrainy.

Polska będzie pod wpływem wspomnianego wyżu, jedynie południowo-wschodnie krańce znajdą się w zasięgu niżu znad Ukrainy. Z północy napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie powoli wzrastać.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu, lokalnie śniegu z deszczem, a na wybrzeżu także deszczu. W górach opady śniegu i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Rano na północnym wschodzie miejscami mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -2 st. na Podhalu i -1 st. na Podlasiu, 2 st. w centrum do 4 st. na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, północny i północno-wschodni. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie przeważnie duże. Okresami słabe opady śniegu, a na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura minimalna od -3 st. na południu do 2 st. nad morzem, w rejonach podgórskich od -7 st. do -3 st. Miejscami oblodzenie nawierzchni dróg i chodników. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków północnych. W górach zamiecie i zawieje śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj