fot. Małgorzata Lewicka

W Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak podaje IMGW, północna, wschodnia i centralna część Europy będzie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Norweskim, południową Szwecją i Południowym Bałtykiem. Polska będzie w zasięgu niżu znad Południowego Bałtyku. Z zachodu na wschód kraju będzie przemieszczał się układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napłynie nieco chłodniejsze, polarne morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie się wahać.

W środę na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na północnym wschodzie okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów do 12 mm. Na zachodzie i północy miejscami burze, lokalnie z opadami deszczu do 10 mm, a na Dolnym Śląsku do 15 mm. Temperatura maksymalna od 13 st., 16 st. na północy do około 20 st. w centrum i 22 st., 24 st. na południu. Chłodniej na wybrzeżu: od 9 st. do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, a w czasie burz do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 4 st., 6 st. na północy do 8 st. w centrum i do 13 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, z zachodu. W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a w części północno-zachodniej kraju także burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 10 mm. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 12 st., 14 st. na północy, 15 st. w centrum do 18 st. lokalnie na południu. Chłodniej nad morzem: od 10 st. do 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i południu porywisty, w czasie burz w porywach do 60 km/h, zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 100 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie przeważnie duże i okresami opady deszczu. Po południu możliwa burza. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni, w czasie burz w porywach do 60 km/h. W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr umiarkowany, zachodni. W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj