W Polsce zachmurzenie duże i całkowite. Wyjątkiem Pomorze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że Rosja, Wyspy Brytyjskie, Norwegia oraz basen Morza Śródziemnego są pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu są w zasięgu układów niskiego ciśnienia.

Polska będzie pod wpływem płytkiego niżu, którego ośrodek znad Lubelszczyzny powoli przemieszczać się będzie nad Podlasie. W południowo-wschodniej i centralnej części kraju zaznaczać się będzie strefa zokludowanego frontu atmosferycznego. Z północy napłynie chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie się wahać.

W czwartek na Pomorzu zachmurzenie umiarkowane, jedynie na pojezierzach pomorskich okresami duże i tam przelotne opady deszczu, na Żuławach możliwe też burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu, a miejscami na północnym wschodzie oraz w centrum kraju również burze. W południowo-wschodniej części kraju miejscami opady o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana suma opadów: do 25 mm na Górnym Śląsku, Kielecczyźnie i w Małopolsce, do 20 mm na Podkarpaciu, południowej części Lubelszczyzny oraz Mazowsza, w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 16 st. na Pomorzu środkowym oraz na południowym wschodzie kraju do 22 st. na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie umiarkowany, jedynie na Podkarpaciu okresami dość silny, na południu kraju w porywach do 60 km/h, na północy i zachodzie kraju północny i północno-zachodni, na pozostałym obszarze z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. Wysoko w górach do 80 km/h w Sudetach i do 90 km/h w Tatrach.

W nocy z czwartku na piątek na zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu, tylko na południowym wschodzie zachmurzenie całkowite i opady deszczu o charakterze ciągłym i natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów na południowym wschodzie kraju do 10 mm. Temperatura minimalna od 9 st. na zachodzie do 12 st. w południowo-wschodniej części kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, nad samym morzem dość silny, północno-zachodni i zachodni, jedynie na północnym wschodzie kraju północno-wschodni i wschodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h w Sudetach i do 80 km/h w Tatrach.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl