fot. twitter.com/bwroblewski

W Piłce rozpoczęło się spotkanie wiernych – użytkowników mediów społecznościowych pod hasłem „Idźcie i wypocznijcie nieco”

Poznali się w wirtualnym świecie, a teraz wymieniają realny uścisk dłoni – w wielkopolskiej Piłce rozpoczęło się spotkanie chrześcijan pod hasłem „Idźcie i wypocznijcie nieco”.

Użytkownicy mediów społecznościowych przybyli do serca Puszczy Noteckiej, by wymienić się doświadczeniem oraz dzielić wiarą.

Wydarzenie rozpoczęła wspólna modlitwa w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, którą poprowadził ks. Daniel Wachowiak, proboszcz parafii w Piłce i organizator spotkania.

– Papież Franciszek powiedział kiedyś, że internet jest kolejnym kontynentem, na którym trzeba być. Okazuje się, że ludzie dobrej woli, którzy korzystają z internetu, a szczególnie tutaj myślę o Twitterze, znają się wirtualnie, ale po pewnym czasie mają pragnienie spotkania w świecie realnym. Z tego powodu, jako ksiądz proboszcz parafii piłeckiej, umożliwiłem takie spotkanie. Nazywamy je „spotkaniem ludzi dobrej woli”. „Przyjdźcie i wypocznijcie nieco” – mówi Pan Jezus. Te słowa są naszym głównym hasłem spotkania – tłumaczył ks. Daniel Wachowiak.

Uczestnicy spotkania wysłuchają dziś prelekcji m.in. prof. Czesława Błaszaka, red. Cezarego Krysztopy czy Wojciecha Sumlińskiego na temat obecnej kondycji Kościoła oraz tzw. aborcji.

Obecni tam kapłani podzielą się świadectwem swojego powołania. Zwieńczeniem inicjatywy będzie Msza św. z procesją Eucharystyczną.

RIRM

drukuj