PAP/Grzegorz Momot

W piątek miejscami na zachodzie i południu duże i tam słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w Karpatach śniegu

Jak podaje IMGW, Europa środkowa będzie pod wpływem wyżu. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu oddziaływania układów niskiego ciśnienia.

Polska będzie w zasięgu wyżu z centrami nad Niemcami i Polską. Przejściowo przez obszar kraju z północnego wschodu na południowy zachód przemieści się płytka zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym, za którym zacznie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1016 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na zachodzie i południu duże i tam słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w Karpatach śniegu. Temperatura maksymalna od -1 st. C na wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, około 2 st. C w centrum, do 7 st. C na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W Karpatach początkowo porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie okresami duże i tam możliwy słaby śnieg. W zachodniej połowie kraju gdzieniegdzie marznąca mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -9 st. C na Podkarpaciu, około -3 st. C w centrum, do 3 st. C miejscami nad morzem; chłodniej w kotlinach karpackich od -16 st. C do -9 st. C. Wiatr słaby, nad morzem i na Pomorzu okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

PAP

drukuj