By Alvaro1984 18 - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7423548

W Mali zginął francuski żołnierz podczas operacji przeciwko dżihadystom

W operacji bojowej przeciwko dżihadystom zginął w czwartek w Mali francuski żołnierz – poinformował prezydent Francji Emmanuel Macron. To 43. żołnierz armii francuskiej, który poległ w regionie Sahelu od 2013 roku.

Jak podała francuska minister obrony Florence Parly 24-letni Tojohasina Razafintsalama wraz z dwoma innymi żołnierzami wykonywał pojazdem opancerzonym misję rozpoznawczą. Ich pojazd w pewnym momencie zderzył się z samochodem załadowanym materiałami wybuchowymi.

Razafintsalama zginął na miejscu, natomiast dwójka pozostałych francuskich żołnierzy została ranna i w ciężkim stanie przetransportowano ich do szpitala w Gao.

„Prezydent Emmanuel Macron wyraża głęboki szacunek dla ofiary tego żołnierza, który zginął wypełniając swoją misję w służbie Francji – oświadczył Pałac Elizejski – Wyraża uznanie dla zaangażowania, odwagi i determinacji naszych żołnierzy rozmieszczonych w Sahelu i podkreśla pełne zaufanie do nich i wiarę w powodzenie ich misji”.

Zdarzenie miało miejsce w regionie Gossi, ok 150 km na zachód od miasta Gao. Razafintsalama to 43. francuski żołnierz, który zginął w Sahelu od 2013 roku, gdy rozpoczęła się operacja Serwal – francuska akcja reagowania kryzysowego w Mali.

Francja ma ponad 5 tys. żołnierzy w zachodnioafrykańskim regionie Sahelu w ramach międzynarodowych działań przeciwko islamistycznym bojownikom w tym regionie.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl