fot. PAP

W kraju zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, nad Europą będzie dominował rozległy niż z ośrodkami nad Sardynią, Morzem Norweskim i Morzem Czarnym, jedynie północne rejony kontynentu będą w zasięgu wyżu z centrami nad Szwecją i Finlandią. Polska będzie pod wpływem tego wyżu, tylko wschodnie województwa znajdą się w zasięgu płytkiej zatoki niżowej z ciepłym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy w tej samej masie powietrza, za frontem ze wschodu zacznie napływać cieplejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie rosło.

W środę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo na północnym wschodzie zachmurzenie duże i możliwy deszcz, rano lokalnie mgła z widzialnością do 200 m. Temp. maks. od 6 do 8 st. na wschodnim Wybrzeżu, od 8 do 12 st. na przeważającym obszarze. Wiatr słaby, na zachodzie umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie, Kujawach i wschodnim Pomorzu wzrost zachmurzenia i opady deszczu. Temp. min. od 0 do 1 st. na zachodzie i w kotlinach górskich, od 4 do 5 st. na wschodzie. Wiatr słaby, na Pomorzu umiarkowany, z kierunków wschodnich, na wschodnim Wybrzeżu umiarkowany i dość silny, północny i północno-wschodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 11 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże, początkowo większe przejaśnienia, okresami opady deszczu. Temp. min. 4 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo opady deszczu. Temp. maks. 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

PAP

drukuj