fot. pixabay.com

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, nad zachodnią Europą dominować będą słabe wyże, nad resztą kontynentu niże. Polska będzie pod wpływem niżu znad północnych Niemiec i Zalewu Szczecińskiego, w strefie pofalowanego frontu chłodnego, przebiegającego nad zachodnią częścią kraju, który poprzedzać będzie strefa zbieżności, przebiegająca od wybrzeża przez Mazowsze po Podkarpacie.

Układ wolno będzie przemieszczać się na wschód. Od południowego zachodu zacznie napływać chłodniejsze i wilgotne powietrze polarne morskie, a tylko na krańcach wschodnich początkowo zalegać będzie jeszcze powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju i na Wybrzeżu Zachodnim. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz na Wybrzeżu Zachodnim do 30 mm, a na południowym wschodzie do 40 mm, punktowo około 50 mm. Temperatura maksymalna od około 19 st. C nad Zalewem Szczecińskim i Podhalu, około 24 st. C w centrum, do 27 st. C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, a początkowo w centrum i na wschodzie także burze, stopniowo przechodzące w opady jednostajne i tam prognozowana suma opadów do 20 mm. Nad ranem lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 14°C do 16°C, nieco chłodniej w kotlinach sudeckich, na Podhalu i Zalewem Szczecińskim 11 st. C, 12 st. C; najcieplej na Wybrzeżu Wschodnim, około 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, na zachodzie i wybrzeżu południowy i południowo-wschodni.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl