USA. Producent CNN: D. Trump ma rację, mówiąc o „polowaniu na czarownice”

Project Veritas opublikowało we wtorek nagranie wideo, na którym producent stacji CNN John Bonifield przyznaje, że prezydent USA Donald Trump ma rację, oskarżając przeciwników, zarzucających mu kontakty jego administracji z Rosją, o „polowanie na czarownice”.

Bonifield dodaje, iż uważa, że nie ma żadnych dowodów na takie powiązania, bo gdyby one istniały, to biorąc pod uwagę ilość przecieków w tej sprawie, już by dawno były podane do opinii publicznej.

„Czuję, że nie ma żadnych dowodów na powiązania (z Rosją), ale oni (CNN) chcą dalej szukać” – mówi.

Na wideo mówi też, że całe śledztwo federalne dotyczące powiązań administracji Trumpa z Rosją może okazać się „stekiem bzdur” i „aktualnie jest głównie bzdurą”.

Poruszony jest także temat oglądalności CNN – Boniefield przyznaje, że liczy się tylko oglądalność, nie fakty czy ważne wydarzenia. A temat zmowy z Rosją zapewnia wysokie statystyki i dlatego stacja skupia się praktycznie wyłącznie na tym; dodano, że jest to bezpośrednio narzucone przez szefów.

Podano przykład, że temat ten od czasu zaprzysiężenia prezydenta poruszany był na antenie CNN około 16 tys. razy. Producent mówi: „media to biznes, to wszystko, co się mówi o etyce dziennikarskiej, to jest dobre w szkole dziennikarskiej (…), to jest urocze” – dodaje z ironią.

Boniefield wyjaśnia również, że liberalni widzowie oczekują od jego stacji szczegółowego prześwietlania Trumpa w taki sposób, natomiast gdyby CNN w ten sam sposób potraktowało w przeszłości byłego prezydenta USA Baracka Obamę, to uważaliby to za nieodpowiednie.

Boniefield, który pracuje w CNN na stanowisku producenta, związany jest ze stacją od ponad 15 lat i aktualnie zajmuje się tematyką związaną z medycyną i ochroną zdrowia.

Wideo zostało nagrane ukrytą kamerą i pracownik CNN prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy, że jest filmowany. Nie zostało ujawnione, gdzie dokładnie materiał był nagrywany.

Prezes Project Veritas James O’Keefe zapowiada, że udostępnione wideo jest jedynie pierwszą częścią projektu o tzw. fake news, mediach i ich uczciwości w przygotowywaniu przekazu dla widzów oraz prawdziwych motywacjach. Ostrzegł także inne media  – np. CBS, CNBC, MSNBC czy „Washington Post” – że ciąg dalszy nastąpi oraz by mieli się na baczności.

Project Veritas jest organizacją założoną przez O’Keefe’a w celu ujawniania nieprawidłowości i nadużyć w funkcjonowaniu rządu, administracji federalnej, polityków oraz mediów. Ich główną metodą pracy jest filmowanie ukrytą kamerą, a następnie ujawnianie materiałów, co jest krytykowane przez ich oponentów.

O’Keefe w trakcie zeszłorocznej kampanii prezydenckiej demaskował działania polityków Partii Demokratycznej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl