fot. pl.wikipedia.org

Turcja znosi wizy dla Polski

Dobra wiadomość dla polskich turystów: już w najbliższe wakacje pojedziemy do Turcji bez turystycznej wizy. Zezwolenie nie będzie wymagane przez władze w Ankarze. Nowe prawo wchodzi w życie już w marcu.

Od 2 marca nie będziemy potrzebować wiz turystycznych do Turcji. Władze w Ankarze zdecydowały o zniesieniu tego wymogu dla Polski, Holandii, Austrii, Belgii oraz Hiszpanii.

– Z punktu widzenia Turcji to jest reklama dla państwa, taki gest dobrej woli, zwłaszcza dla sojuszników NATO-wskich w obecnej sytuacji związanej z Rosją i z tymi kontrowersjami w stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi – powiedział dr hab. Aleksander Głogowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dla nas to przede wszystkim oszczędności. Obecnie cena wizy do Turcji wynosi 35 dolarów, czyli mniej więcej 138 złotych.

– Możemy to traktować po prostu jako gest sympatii Turków i pewnego rodzaju inwestycję w budowę relacji turystycznych czy gospodarczych z Polską – dodał dr hab. Aleksander Głogowski.

Zgodnie z raportem Polskiej Izby Turystyki, Turcja to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. W rankingu znalazła się na drugim miejscu, tuż za Grecją.

TV Trwam News

drukuj