Turcja: atak na ambasadę Izraela w Ankarze

Telewizja NTV przekazała, że „dwie osoby próbowały dostać się do ambasady Izraela” w stolicy Turcji, po czym zostały „zneutralizowane”. Według stacji CNN Turk przy wejściu do ambasady doszło do próby ataku z użyciem noża, sprawca został postrzelony w nogę.

Izraelskie MSZ poinformowało w środę, że miejscowy strażnik w ambasadzie Izraela w Ankarze postrzelił w środę i ranił napastnika w pobliżu placówki dyplomatycznej tego kraju. W próbie ataku nie ucierpiał nikt z personelu ambasady.

„Napastnik został raniony zanim dotarł do ambasady” – oświadczył rzecznik resortu Emmanuel Nahshon.

Jak sprecyzował, napastnik był „najwyraźniej” uzbrojony w nóż i został postrzelony przez strażnika, gdy zbliżał się do budynku.

                                                                                              PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl