fot. PAP/Grzegorz Momot

Tatry: Taternicy ewakuowani z Kazalnicy; spędzili tam noc

Ratownicy TOPR na pokładzie śmigłowca ewakuowali w niedzielę trzech taterników, którzy w sobotę wieczorem utknęli w rejonie Kazalnicy Cubryńskiej w Tatach i spędzili tam noc, oczekując na ratunek – powiedział PAP ratownik dyżurny.

Mężczyźni zostali śmigłowcem przetransportowani w rejon schroniska nad Morskim Okiem. Na Kazalnicę Cubryńską nie prowadzą żadne szlaki turystyczne, jest tam natomiast wiele dróg wspinaczkowych przeznaczonych dla wykwalifikowanych taterników.

Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, w wyższych partiach gór panują trudne warunki do uprawiania turystyki. Na szlakach zalega śnieg, który w godzinach porannych jest bardzo twardy i zmrożony. W żlebach oraz w miejscach zacienionych zlodowaciały śnieg utrzymuje się przez cały dzień. Na graniach utworzyły się nawisy śnieżne.

Od niedzieli w Tatrach obowiązuje pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl