Tarcza antyrakietowa powstanie w Polsce do 2018 r.

Amerykański rząd rozpoczął prace przy tarczy antyrakietowej, która ma stanąć w Polsce. Agencja Obrony Antyrakietowej rozpoczęła proces zawierania kontraktów na budowę instalacji w Redzikowie pod Słupskiem. O sprawie informuje jeden z portali.

Baza w Redzikowie ma powstać do 2018 roku. Niewykluczone, że będzie gotowa wcześniej. Jej głównym elementem ma być silny radar i rakiety, które będą w stanie zniszczyć nadlatujące pociski balistyczne. Instalacja ma chronić USA i jej sojuszników w Europie przed Iranem. Od początku jako strategiczne zagrożenie traktuje ją Rosja. Rosjanie podkreślają, że jest to broń ofensywna.

Poseł Michał Jach, członek sejmowej Komisji Obrony Narodowej podkreśla, że będzie to bardzo ważny element obrony europejskiej na terenie Polski.

– W Polsce zostaną zainstalowane ważne obiekty z punktu widzenia Stanów Zjednoczonych dlatego Polska staje się ważnym ogniwem w bezpieczeństwie Stanów, a co za tym idzie Amerykanie są żywotnie zainteresowani, żeby Polska była krajem bezpiecznym, bo ich element tutaj musi być bezpieczny – powiedział poseł Michał Jach.

Poseł przypomniał, że o to by tarcza stanęła w Polsce zabiegał bardzo silnie jeszcze rząd premiera Jarosława Kaczyńskiego. Budowana obecnie tarcza będzie jednak różniła się od tej wynegocjowanej 12 lat temu. Plan przewidywał budowę radaru w Czechach, a wyrzutni pocisków w Polsce. Po uruchomieniu tarcza stanie się częścią zarządzanego przez NATO systemu obrony przeciwrakietowej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl