fot. Zachodniopomorski Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny

Świnoujście: Zachodniopomorski Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny

W dniach 18-22 sierpnia br. w Świnoujściu odbywa się Zachodniopomorski Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny. Celem wydarzenia jest przybliżanie folkloru innych państw w Polsce.

Miasto Świnoujście, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Miejski Dom Kultury w Świnoujściu zapraszają do udziału w Zachodniopomorskim Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym. Wydarzenie potrwa przez 4 dni – od 18 do 22 sierpnia 2021 roku.

„Pomysł  Festiwalu zrodził się z miłości i pasji do polskiej sztuki tanecznej i muzycznej, a także z chęci poznania i popularyzowania folkloru innych narodów. Organizacja Festiwalu to również próba ukazania szerokiej publiczności tradycyjnej sztuki w sposób nowoczesny, dostępny i czytelny dla współczesnej, wymagającej publiczności, tak aby tańce narodowe stały się interesujące dla młodego pokolenia. I Zachodniopomorski Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny to uczta współczesnego patriotyzmu, kultury i tradycji europejskich” – piszą organizatorzy.

Szczegółowy program wydarzenia:

19.08. (czwartek)

18.30  – Występ Zespołów z okazji 10. Jubileuszu Promenady Europejskiej

Miejsce: Promenada Transgraniczna

20.08 (piątek)

16.00 – Parada Zespołów na trasie: Promenada na wysokości tężni – Muszla Koncertowa

17.00 – Koncert Zespołów, Muszla Koncertowa

21.08 (sobota)

20.00 – Koncert Galowy

Miejsce: Amfiteatr im. Marka Grechuty, ulica Chopina 30

Wszelkie pytania dotyczące Festiwalu można kierować do Krzysztofa Kamińskiego, dyrektora muzycznego festiwalu, dzwoniąc pod numer tel: +48 505 862 121 lub pisząc e-mail na adres: [email protected].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl