fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk podsumowało akcję „Mamo, Tato pomóż, stop Zdrovve Love”

Przedstawiciele Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk podsumowali dwutygodniową akcję informacyjną „Mamo, Tato pomóż, stop Zdrovve Love”.

Od dwóch tygodni przedstawiciele Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk informowali dzieci, młodzież, jak i ich rodziców o deprawujących treściach, które zawarte są w programie edukacji seksualnej „Zdrovve Love”. Program promowany jest w gdańskich szkołach.

– Tam są rzeczy gorszące, które deprawują młodzież, które wcale nie sprzyjają wzrostowi świadomości w sferze seksualnej. Skutki tego typu edukacji w krajach zachodnich są dokładnie odwrotne niż zakładane i promowane przez miasto – mówi Tomasz Lewandowski ze Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk.

Dzieci edukowane są między innymi  o antykoncepcji i tzw. aborcji. W trakcje zajęć promowane są też relacje homoseksualne i ideologia gender.

– Teraz jest forsowana moda na to, żeby epatować sprawy związane z życiem seksualnym i jest to pewnego rodzaju perwersja. Uznaje się seksualność człowieka za rdzeń jego życia. Za cel jego życia – wskazuje poseł PiS Jan Klawiter.

Tymczasem nie ma żadnych powodów, żeby w polskich szkołach wdrażać tego typu program, tym bardziej, że od kilkunastu lat w placówkach oświaty realizowany jest przedmiot wychowanie do życia w rodzinie.

– Jest on bardzo dobrze przyjmowany przez rodziców. Ma on dobrą podstawę programową, ma wiele tysięcy wykształconych w tym kierunku nauczycieli. Nie ma żadnych powodów, żeby w polskich szkołach wdrażać inne programy dotyczące tej tematyki, które budzą kontrowersje, które niepokoją rodziców, które przynoszą złe efekty – zaznacza senator PiS Antoni Szymański.

W najbliższą środę ma dojść do spotkania Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk z władzami miasta.

– Ruszamy z rozmowami z Urzędem Miasta Gdańska, których celem będzie zmiana tej szkodliwej seksedukacji, zmiana na wymiar taki, jaki był rzeczywiście zawarty w uchwale podjętej w 2017 roku, a mianowicie rozpoczniemy rozmowę o zdrowiu prokreacyjnym i o takim modelu edukacji dla młodzieży – mówi prezes Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk Marek Skiba.

Program edukacji seksualnej „Zdrovve Love” trafił już pod obserwację kuratorium oświaty, które wszczęło kontrolę w gdańskich szkołach.

TV Trwam News

drukuj