Stoch wygrał zawody Pucharu Świata w Titisee – Neustadt

Kamil Stoch zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w Titisee – Neustadt. Polak oddał skoki na odległość 142,5 oraz 138,5 m. Drugiego Simona Ammana nasz najlepszy skoczek wyprzedził o 7,8 pkt. Trzecie miejsce zajął Japończyk Noriaki Kasai.

Mistrz świata z Predazzo prowadził już po pierwszej serii. Drugą pozycję zajmował Kasai ze stratą 3,4 pkt. do Polaka. Dobry skok oddał również Piotr Żyła. 26 – letni zawodnik KS Wisła Ustronianka skoczył w pierwszej próbie 139 m, dzięki czemu plasował się na trzeciej pozycji. W trzydziestce znalazł się również Maciej Kot, któremu skok na odległość 134,5 m dał 15 miejsce. Lider Pucharu Świata Gregor Schlierenzauer był dopiero 10.

W drugiej serii kolejny dobry skok oddał Kot. 138,5 m pozwoliło mu wskoczyć do pierwszej dziesiątki dzisiejszy zawodów. Swoją próbę zepsuł niestety Piotr Żyła. Polak doleciał zaledwie do 131 m i spadł na 15 pozycję w klasyfikacji. Z niepokojem oczekiwaliśmy wszyscy na skok Stocha. Kamil jednak nie zawiódł. Wylądował na 138,5 m i wygrał, zdobywając łączną notę 300,7 pkt. Simon Amman, dzięki skokowi na odległość 141,5 m, przesunął się na drugie miejsce. O dwie lokaty awansował Gregor Schlierenzauer i ostatecznie zakończył zawody na 8 pozycji.

Słabo spisali się pozostali Polacy. Klimek Murańska był 38, Dawid Kubacki zajął 42 miejsce, a Jan Ziobro trzeci od końca.
Groźny upadek w pierwszej serii zaliczył wczorajszy zwycięzca Thomas Morgenstern. Austriak najpierw wstał, próbował przejść kilka metrów, jednak po chwili znów się przewrócił. Zawodnik opuścił skocznię na noszach i w kołnierzu ortopedycznym. Po chwili został przetransportowany śmigłowcem do szpitala we Freiburgu.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Schlierenzauer. Po dzisiejszym konkursie Stoch awansował na czwarte miejsce ze stratą 68 pkt. do lidera. Najbliższe zawody rozegrane zostaną za tydzień w szwajcarskim Engelbergu.