Środki które zabijają życie

O zaprzestanie dystrybucji środków wczesnoporonnych w aptekach apelują lekarze, Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka oraz politycy. Swoje stanowisko w tej sprawie przekazali do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Wzywamy prezesa do „natychmiastowego formalnego wycofania pozwolenia na dopuszczenie do obrotu wszelkich preparatów o działaniu poronnym, a wszystkie władze publiczne do przeciwdziałania omijaniu prawa, które chronić ma życie najsłabszych” – czytamy w piśmie.

Poseł Jarosław Sellin powiedział, że realizacja tego apelu ma być realizacją prawa obowiązującego w Polsce. Środki wczesnoporonne zabijają życie w najwcześniejszej fazie jego istnienia. Dlatego te środki powinny być usunięte z rejestru leków, które oficjalnie są zatwierdzane przez prezesa urzędu rejestracji leków, tak żeby lekarze nie mogli ich przepisywać swoim pacjentom. Jak powiedział poseł Jarosław Sellin, realizacja tego apelu to realizacja prawa. Obowiązkiem polityka jest dbanie o to, żeby prawo obowiązujące było przestrzegane.

 


Pobierz Pobierz

Przyjmowanie środków wczesnoporonnych jest bardzo szkodliwe dla zdrowia kobiety. Zażywając je bardzo często niszczą one swoją płodność na całe życie” –powiedziała Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Europa. Ze względu, na to, że to zabija i szkodzi, trzeba protestować i żądać aby te środki zostały wycofane – apeluje Kowalewska.

 


Pobierz Pobierz

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl