fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

„Solidarność” Poczty Polskiej zdecyduje w tym tygodniu czy zaostrzyć formę protestu

„Solidarność” Poczty Polskiej ma zdecydować w tym tygodniu o dalszych działaniach w związku z postulowanym wzrostem wynagrodzeń w spółce. W środę ma się w tej sprawie zebrać komisja międzyzakładowa związku. Związkowcy liczą też, że tego dnia dojdzie do zapowiadanego wcześniej spotkania z szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michałem Dworczykiem.

W ubiegłym tygodniu na temat kolejnych posunięć rozmawiali członkowie prezydium związku.

– Uznaliśmy, że musimy zwołać władzę wykonawczą, ponieważ prezydium nie jest kompetentne w tej sytuacji do podejmowania decyzji. Ta nasza komisja została zwołana na środę, będzie równolegle obradowała do spotkania, które ma się odbyć w KPRM. Potwierdzenia jeszcze nie dostałem, ale deklaracja była, że o 13.00 z panem ministrem Dworczykiem rozpoczniemy spotkanie i bez względu na to, czy do tego spotkania dojdzie, to nasze władze wykonawcze się spotkają. Ogólnie rzecz biorąc jest nastawienie w związku takie, żeby zaostrzyć formę protestu – wskazał przewodniczący NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej Bogumił Nowicki.

Pracownicy Poczty Polskiej domagają się podwyżek o 400 zł. brutto. Poczta Polska jest największym operatorem na rodzimym rynku. Zatrudnia ponad 80 tys. pracowników. Ma ponad 7,5 tys. placówek, filii i agencji pocztowych.

 

RIRM

drukuj