fot. pixabay.com

Sezonowy spadek bezrobocia w Polsce

Główny Urząd Statystyczny podał, że na koniec kwietnia bezrobocie wyniosło 5,1 procent wobec 5,3 procent miesiąc wcześniej. Spadek ten ma charakter sezonowy.

Ekonomista PKO Banku Polskiego, Urszula Kryńska, powiedziała, że taki spadek na wiosnę ma charakter sezonowy i jest związany z podejmowaniem czasowego zatrudnienia w usługach i budownictwie.

Wzrost popytu na prace był w tym roku nieco większy, niż zakładaliśmy. Zasadniczo sytuacja na rynku pracy – mierzona danymi o bezrobociu rejestrowanym – jest bardzo dobra. W ciągu miesiąca liczba bezrobotnych spadła o 25 tysięcy, jednocześnie liczba bezrobotnych długotrwale, a także osób zwolnionych z przyczyn zakładów pracy, pozostaje bliska historycznym minimum – podkreśliła Urszula Kryńska.

GUS poinformował poza tym, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła w kwietniu 797,1 tys. osób wobec ponad 822 tysięcy w marcu.

Poniedziałkowy odczyt jest zgodny z wcześniejszym szybkim szacunkiem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl