fot. flickr.com

Sąd Rejonowy Lublin-Zachód wydał polityczny wyrok – proboszcz ze Snopkowa został uznany za winnego naruszenia dóbr osobistych minister K. Kotuli, bo sprzeciwił się promowaniu tzw. aborcji

Sąd Rejonowy w Lublinie skazał księdza Mirosława Matusznego, który w internecie w reakcji na postulat lewicowych aktywistów dążących do upowszechnienia tzw. aborcji, przypomniał, że Niemcy realizowali go na obszarze Generalnego Gubernatorstwa, czyli w okupowanej Polsce. Wyrok jest próbą cenzury.

W październiku 2020 roku Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie, które rozszerzyło prawną ochronę życia. Orzeczenie jest przełomowe, bo wyklucza z polskiego prawa różnicowanie ludzkiego życia ze względu na chorobę i niepełnosprawność. Środowiska lewicowe organizowały wtedy protesty i sięgały po silne emocje, próbując budować na nich polityczny kapitał. Ks. Mirosław Matuszny nie chciał pozwolić, by przekaz przeciwko życiu stał się dominujący. Udostępnił grafikę, na której pojawiła się związana z Lewicą Katarzyna Kotula i młodzież z Hitlerjugend. Na grafice widniał napis: „Faszyzm wczoraj i dziś”.

Czas, który przeżywamy, jest czasem próby – wskazał ks. Mirosław Matuszny, proboszcz parafii błogosławionej Karoliny Kózkówny w Snopkowie.

Grafika, jaką udostępnił ks. Mirosław Matuszny, była historycznym nawiązaniem do zalegalizowania przez Niemcy tzw. aborcji na obszarze Generalnego Gubernatorstwa w okupowanej Polsce. Katarzyna Kotula wniosła do sądu pozew przeciwko księdzu. W ubiegłym roku sąd rejonowy umorzył postępowanie. Polityk Lewicy, która dziś jest ministrem ds. równości, zareagowała zażaleniem. W poniedziałek ogłoszono wyrok.

Skazuję Mirosława Jana Matusznego na karę 150 stawek dziennych grzywny, określając wysokość jednej stawki na kwotę 20 złotychorzekł Wojciech Wolski, sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód.

Sąd rejonowy uznał Katarzynę Kotulę za ofiarę, a postawę księdza określił jako pomówienie.

– To mogło narazić ją na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywania mandatu posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiejstwierdził sędzia Wojciech Wolski.

Ksiądz Mirosław Matuszny podkreślił, że wyrok ma charakter polityczny, ponieważ różnicuje on obywateli na tych, którym wolno wydawać surowe oceny i tych, którym nie wolno tego robić.

Tu idzie gra o coś więcej niż tylko prawo do mówienia prawdy na temat zbrodni tzw. aborcji. Tu rozgrywa się kwestia prawa ludzi wierzących – zauważył ks. Mirosław Matuszny.

Obrońca życia, Marek Wilczewski, ostrzegł, że wyrok sądu nie dotyczy tylko księdza, ale wszystkich osób chcących stawać w obronie życia.

Wyrok należy uznać za skandaliczny. To próba kneblowania, cenzurowania katolików, prawej strony, próba cenzury środowisk pro-lifemówił Marek Wilczewski, działacz pro-life.

Katarzyna Kotula z Lewicy realizuje w rządzie lewicową agendę. Dąży do ograniczenia prawa do życia i chce, by prawo nie gwarantowało go człowiekowi przed 12. tygodniem od poczęcia. Jednocześnie polityk opowiada się za adopcją dzieci przez pary jednopłciowe, chce związków partnerskich i dalej ma w planach przygotowanie prawa, które pozwoli kobiecie na sterylizację.

Wyrok, jaki usłyszał w poniedziałek ks. Mirosław Matuszny, ma za zadanie osłabić opór wobec całej lewicowej agendy, bo dotyczy on sytuacji, w której ktoś próbował przełamać zmowę milczenia.

Już szykowana jest ustawa o mowie nienawiści, żeby ludziom zamknąć usta, aby skazywać ludzi na więzienie nawet za to, że głoszą prawdę – akcentował prof. Mieczysław Ryba, wykładowca akademicki.

Projekt ustawy, która przewiduje kary za tak zwaną mowę nienawiści, zostanie przyjęty przez rząd najprawdopodobniej w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Później nowelizacja kodeksu karnego ma trafić do Sejmu.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl