fot. PAP/Marcin Obara

Sabrina Mana-Walasek stałym doradcą komisji ds. aborcji

Sejmowa komisja nadzwyczajna ds. projektów aborcyjnych powołała swojego stałego doradcę. Została nim adwokat Sabrina Mana-Walasek. Była ona kandydatką prezydium, w którym większość mają posłowie koalicji rządowej.

Na posiedzeniu komisji posłowie PiS i Konfederacji krytykowali fakt, że doradcą komisji ma być tylko jedna osoba i że jej kandydaturę mogli wysunąć tylko posłowie z partii rządzących. Ich zdaniem doradców powinno być więcej.

Poseł PiS Joanna Borowiak zarzucała przedstawicielom koalicji rządowej, że nie dali szansy partiom opozycyjnym.

– Panie przesądziły już sprawę opiniując w prezydium, kto ma być tym ekspertem. Przed zaopiniowaniem nie dałyście szansy na zgłoszenie członkom komisji nadzwyczajnej innych propozycji. Jeśli chodzi o kwestie związane z podstawami demokracji, to ja tu tego nie widzę – zaznaczyła polityk.

Poseł PiS chodziło o to, aby powołani zostali przedstawiciele obu stron.

Joanna Borowiak zawnioskowała o powołanie na doradcę komisji dr Ewy Klimaszewskiej-Antos, lekarza neurologa. Poseł Konfederacji Włodzimierz Skalik złożył z kolei wniosek o powołanie dr Kamili Majcher, ginekologa-położnika.

Komisja w odpowiedzi zgodziła się wystąpić do prezydium Sejmu o powołanie dwóch dodatkowych stałych ekspertów.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl