fot. flickr

Rząd nie planuje wprowadzać obowiązkowej szczepionki na koronawirusa

Rząd nie ma planu, aby szczepionka na Covid-19 była obowiązkowa. Na całym świecie trwają prace nad szczepionką przeciw koronawirusowi; niektóre ośrodki badawcze testują już preparaty. Polscy naukowcy także uczestniczą w tych pracach.

37 proc. Polaków skorzystałoby ze szczepionki, 28 proc. jest na „Nie” a 34 proc. nie ma zdania. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński był pytany przez dziennikarzy czy są plany obowiązkowych szczepień na Covid-19.

– Nie ma na ten moment planu, żeby to było szczepienie obowiązkowe, natomiast myślę, że wszelkie decyzje zawsze zapadają wtedy, kiedy rzeczywiście mamy do dyspozycji tę szczepionkę, mamy komplet informacji i wtedy w 100 proc. taką decyzję możemy podjąć. Na ten moment takich planów nie ma – powiedział wiceminister.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 382 nowych zakażeniach Covid-19, w tym 169 na Śląsku. Zmarło kolejne 14 osób, w sumie 1 tys. 477.

Łącznie wykryto dotąd 34 tys. 775 przypadków. Resort przekazał, że wyzdrowiało ponad 21,5 tys. osób.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1278252469408104450

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl