caritas.pl

Ruszyła 18. edycja Zbiórki Żywności Caritas „Tak. Pomagam!”

W wybranych sklepach w całej Polsce ruszyła dziś 18. edycja Zbiórki Żywności Caritas „Tak. Pomagam!”. Zebrane produkty trafią do osób najbardziej potrzebujących wsparcia, m.in. seniorów, dzieci, bezdomnych i rodzin wielodzietnych.

Zbiórka jest prowadzona dziś w godzinach od 12.00 do 20.00. Z kolei jutro (sobota) potrzebujących będzie można wesprzeć od 10.00 do 20.00. [czytaj więcej]

Caritas wskazuje, że pandemia koronawirusa to wyjątkowa okazja do dzielenia się dobrem. Do włączenia się w inicjatywę zachęca dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki.

– To jest czas, w którym mamy wyjątkową okazję do tego, by podzielić się dobrem. Możemy pomóc tym, którzy są najbardziej potrzebujący, opuszczeni. Tym, którzy często od wielu miesięcy nie wychodzą ze swoich domów. W ubiegłych latach w akcji zbierania żywności uczestniczyło ok. 20. tys. wolontariuszy, którzy są zgrupowani w parafialnych zespołach Caritas i szkolnych kołach Caritas. Bardzo serdecznie zachęcam do tego, żeby włączyć się w tę akcję. Pomóżmy tym, którzy potrzebują naszej pomocy – powiedział ks. Marcin Iżycki.

https://twitter.com/CaritasPolska/status/1309416185788801029

W związku z [sytuacją epidemiczną] i ograniczeniami, należy liczyć się z tym, że do akcji przystąpi bardzo ograniczona liczba wolontariuszy.

RIRM

drukuj