fot. flickr.com

Ruszył program upowszechniania strzelectwa, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych

Ruszył program upowszechniania strzelectwa. Jego operatorem jest Akademicki Związek Sportowy. Projekt skierowany jest do blisko miliona uczniów klas trzecich i czwartych szkół ponadpodstawowych.

W jego ramach zakupionych zostało 200 mobilnych strzelnic laserowych, które odwiedzą placówki edukacyjne. Program obejmuje trzy godziny lekcyjne – jedną teoretyczną i dwie praktyczne.

W ramach projektu przewidziano też spotkania młodzieży ze znanymi sportowcami związanymi ze strzelectwem, m.in. z tegoroczną medalistką igrzysk europejskich, Anetą Stankiewicz.

– Każdy powinien potrafić posłużyć się taką bronią, powinien znać zasady bezpieczeństwa, bo to jest najważniejsze, a w dalszej kolejności może szukać nowej pasji. Może to jest właśnie sport dla kogoś, kto niekoniecznie lubi biegać i skakać – podkreśla Aneta Stankiewicz.

Celem programu jest popularyzacja strzelectwa wśród młodzieży, upowszechnianie postaw proobronnych oraz stworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych.

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, wspierany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl