Rolnicy i hodowcy jednoczą siły w walce z pseudoekologami. Sz. Wójcik: Bronimy się, naszym celem jest zjednoczenie ponad podziałami

Rolnicy i hodowcy łącząc siły chcą nie dopuścić do tego, aby emocje i kłamstwa pseudoekologów miały wpływ na politykę w Polsce oraz Unii Europejskiej.

Protesty rolników na zachodzie Europy stają się codziennością. Protestują przeciwko niesprawiedliwej polityce swoich krajów oraz całej Unii Europejskiej. Często jest ona konsekwencją działań pseudoekologów.

https://twitter.com/EUnitedAgri/status/1201846352076050432

– W całej Europie rolnictwo jest atakowane i stygmatyzowane przez domorosłych ekologów – zauważył Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej.

Pseudoekolodzy blokowali ważne dla polskiej gospodarki inwestycje. Teraz walczą z konkretnymi gałęziami rolnictwa, m.in. z branżą futerkową.

Na pewno na tym nie poprzestaną – mówił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

– Jestem przekonany, że uderzenie w jeden sektor, który notabene w innych krajach ma się dobrze, będzie początkiem uderzenia również w sektory następne. To się tylko przesunie w czasie – wskazał minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Chcą temu zapobiec rolnicy, który stawiają na solidarność i odpowiedzialność – podkreślił Marek Miśko z Fundacji Polska Ziemia.

– Pierwsza jest odpowiedzialność od rolników, żeby prowadzili gospodarkę w sposób zrównoważony. Druga odpowiedzialność odnosi się do polityków, aby nie ulegali wpływom bogatych organizacji pseudoekologicznych. Trzecia odpowiedzialność dotyczy tych właśnie pseudoekologów – podkreślił Marek Miśko.

W Warszawie zainaugurowana została inicjatywa – Europejskie Zjednoczone Rolnictwo.

– Bronimy się i naszym celem jest zjednoczenie ponad podziałami – oznajmił Szczepan Wójcik.

https://twitter.com/EUnitedAgri/status/1201886910744006664

Dlatego ważne jest też edukowanie społeczeństwa, aby nie ulegało manipulacjom pseudoekologów – mówił dr Grzegorz Chocian z Fundacji Konstruktywnej Ekologii „Ecoprobono”.

– W momencie, kiedy społeczeństwo to zrozumie, prawidłowo odczyta, wtedy rzeczywiście będzie angażować się w ochronę przyrody, a nie w akcje dezinformacyjne – akcentował dr Grzegorz Chocian

 

Spotkanie rolników w Warszawie próbowała zakłócić grupa aktywistów organizacji pseudoekologicznych. Zablokowali oni wejście do hotelu, w którym odbywała się konferencja. Musiała interweniować policja.

https://twitter.com/MiskoMarek/status/1201767787867312128

TV Trwam News

drukuj