fot. PAP/Valdemar Doveiko

Robert Duchniewicz nowym merem rejonu wileńskiego

Robert Duchniewicz z Litewskiej Partii Socjaldemokratycznej wygrał wybory na stanowisko mera rejonu wileńskiego. Był to jeden z 34 samorządów, gdzie była potrzebna II tura, aby wyłonić włodarza rejonu.

Robert Duchniewicz uzyskał wynik 50,2 proc., wyprzedzając o nieco ponad 500 głosów Waldemara Urbana z Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin.

Partia ta po 30 latach straciła stanowisko mera rejonu wileńskiego. Dla przewodniczącego AWPL-ZChR, europosła Waldemara Tomaszewskiego, wynik jest i tak dobry, biorąc pod uwagę nieuczciwą kampanię wyborczą.

– Liczby świadczą o tym, iż jest ogromne poparcie, ale generalnie dzisiaj stało się tak, że cały mechanizm państwowy jest przeciwko Polakom. Otrzymali to, czego chcieli, ale to nie poprzez uczciwe wybory. Wręcz przeciwnie, to była wybitna, nieuczciwa nagonka na Polaków, ale wynik na danym etapie jest lepszy niż procent Polaków. To świadczy o jedności, ale dzisiaj nam tego zabrakło, bo temu towarzyszyła też medialna nagonka. Jest tak, jak jest – zaznaczył Waldemar Tomaszewski.

AWPL-ZChR będzie jednak miała nadal większość w radzie samorządu wileńskiego, a poza tym także solecznickiego, gdzie partia wywalczyła również stanowisko mera. Obejmie je Zdzisław Palewicz, wybrany już w I turze przed dwoma tygodniami.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl