fot. PAP/Marcin Bielecki

RCB: Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa

Czas Wszystkich Świętych to okres wzmożonych podróży na groby naszych bliskich; pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa – zaapelowało w środę w mediach społecznościowych Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

W środę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało na platformie X (dawny Twitter) wpis, w którym przypomina o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

„Czas Wszystkich Świętych, to okres wzmożonych podróży na groby naszych bliskich. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa” – napisało RCB.

RCB przypomniało, że należy sprawdzić stan pojazdu, zaplanować podróż, nie prowadzić po alkoholu, zabezpieczyć bagaż (znicze, wiązanki), nie jechać na pamięć oraz zdjąć nogę z gazu.

W Kościele katolickim 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Kościół wspomina wszystkich tych, którzy zostali wyniesieni na ołtarze oraz świętych, którzy nie zostali oficjalnie beatyfikowani lub kanonizowani.

W Polsce uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Tego dnia katolicy mają obowiązek uczestniczenia w Mszy świętej. W polskiej tradycji uroczystość Wszystkich Świętych jest czasem zadumy. Wierni udają się na cmentarze, aby zapalić znicze i pomodlić się za bliskich zmarłych.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl